کفسابی تهران

دستگاه کفسابی

سابقه عملیات کفسابی در حدود پنجاه سال پیش برمی گردد. البته برای انجام کفسابی و ساب زنی از دستگاه سنگ فرز و چند لقمه سنگ ایتالیایی استفاده می کردند. انجام کفسابی ساختمان و … کاری دشوار و طاقت فرسا بود و کفساب باید بر روی سطوح خم می شد تا ناهمواری ها و لکه ها را از روی سطوح پاک کند. کار کفسابی بسیار پر هزینه و قیمت کفسابی بسیار بالا می بود و تنها در ساختمان های لوکس انجام می شد. با گذشت و پیشرفت صنعت با ابداع دستگاه های سنگسابی و هم چنین طراحی لقمه های صنعتی با کیفیت عملیات کفسابی بسیار راحت شد و هزینه های آن به مراتب کمتر از قبل شد.

دستگاه سنگسابی یا دستگاه ساب زنی سنگ، تنها وسیله ای است که می تواند ناهمواری سطوح و انواع لکه های روی آن را از بین ببرد و باعث درخشش و صیقلی شدن سنگ شود. دستگاه های تولید شده امروزی دارای تنوع اندازه و کاربری های مختلفی می باشد و در بعضی مواقع برای جابجا کردن آن از جرثقیل استفاده می کنند و عمدتا برای سالن های بزرگ استفاده می شود.

در حال حاضر در کشور ما در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می شود که در زیر تصویر چند نمونه از آنها را مشاهده می کنید.

 

 

دستگاه های کفسابی و سنگسابی به چهار دسته تقسیم می شوند:

دستگاه کفسابی سه فاز:

دستگاه سنگسابی سه فاز به علت داشتن قدرت بیشتر و منبع انرژی بیشتر کیفیت بیشتری را نسبت به بقیه دستگاه های ساب زنی دارند. از این دستگاه در پروژه های بزرگ کفسابی، از جمله مجتمع تجاری بزرگ، سوله های کارخانه، مجتمع اداری و … مورد استفاده قرار می گیرد تا خدمات مفسابی با کیفیت بیشتر و زمان کمتری تحویل مشتری گردد.

استفاده از دستگاه ساب زنی سه فاز اولویت بیشتری را نسبت به دستگاه تک فاز را دارد، اما در بعضی از پروژه ها که دسترسی به برق سه فاز در آن وجود ندارد از مدل تک فاز آن استفاده می شود. دستگاه ساب زنی سه فاز عموما برای هم سطح کردن کف و هم چنین پاک کردن لکه های اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد، که با سرعت بیشتری پاک می کند.

دستگاه کفسابی تک فاز

دستگاه سنگسابی تک فاز در پروژه هایی که دسترسی به برق سه فاز در آن وجود ندارد و یا در مکان هایی که دستگاه سه فاز قادر به مانور و گردش برای انجام کفسابی سطوح را ندارند مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت این دستگاه نسبت به مدل سه فاز آن کمتر می باشد و به طوری که  باید عملیات ساب زنی را دو بار تکرار کرد تا به کیفیت دستگاه ساب زنی سه فاز برسد.

از این دستگاه برای کفسابی محل های کوچک و یا کفسابی پله و کفسابی پاگردها استفاده می شود. این دستگاه سرعت پایینی در انجام خدمات کفسابی را دارد و زمان بیشتری را برای رسیدن به کیفیت مطلوب را می برد.

دستگاه کفسابی پله

کفسابی پله به علت کوچک بودن فضای کفسابی نمی توان از دستگاه سنگسابی تک فاز استفاده کرد. به همین دلیل از دستگاه مخصوص کفسابی پله استفاده می کنند. این دستگاه با دو میله ثابت ولی قابل چرخش در پشت آن، کار کفسابی پله را راحت می کند.

دستگاه سنگسابی دستی

دستگاه ساب زنی دستی وسیله ای کوچک می باشد که برای ساب زنی کنار دیوار ها و چهارچوب ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دستگاه هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، دستگاه  سابزنی دستی نیز نامیده می شود و از قدرت کم تا متوسط می باشد. امروزه دستگاه های سابز زنی بزرگتری وجود دارند که کفساب بر روی آن نشسته و دستگاه را هدایت می کند، و به اصطلاح با آن Ride-on نیز گفته می شود. قطر کفسابی این دستگاه در حدود یک و نیم متر است که برای مکان های بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و دارای کیفیت بالایی برا انجام عملیات کفسابی است. هم چنین زمان بسیار کمتری نسبت به دستگاه سنگسابی سه فاز را دارد.

توجه داشته باشید که وجود کفساب حرفه ای اولویت بیشتری دارد و در صورتی که کار خود را به کفساب درجه یک سپرده باشید کیفیت کار بهتری با انواع دستگاه سنگسابی را به دست می آورید. سنگسابی پاک ساب با بیش از ۱۵ سال سابقه سنگسابی در تهران، سطوح

خدمات کفسابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *